İbrahim Erkal’sız yedi yıl! Ünlü sanatçılardan vefa

11 Mayıs 2017 tarihinde yaşamını yitiren İbrahim Erkal’ı anma amacıyla ‘Yıldızlar Arasında Senin Şarkıların’ isimli etkinlik düzenledi. Büyükçekmece Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleşen etkinliğe; Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, İbrahim Erkal’ın eşi Filiz Erkal, oğlu İbrahim Eralp Erkal ve birçok Büyükçekmeceli vatandaş katıldı.

Erkal’ın anısına çıkarılan ‘Hürmet’ albümünde de yer alan ve anma gecesine gelen sanatçılardan Serkan Kaya, Ceylan, Zehra, Kafadar Grubu, Irmak Arıcı, Sufle ve Aydilge, merhum sanatçının şarkılarını sahneye çıkarak söyledi.

“EMEĞİ GEÇEN HERKESE ÇOK EŞEKKÜR EDİYORUM”

İbrahim Erkal’ın eşi Filiz Erkal, “Yedi sene geçmesine rağmen insanların gönlüne girmesi bana çocuklarım için büyük bir onurdur. İbrahim gerçekten herkesin dediği gibi bir halk ozanıydı. Halkın sanatçısıydı ve hâlâ halkın içinden. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Vefatından sonra da İbrahim için kötü diyen tek kişi görmedim” dedi.

“RAHMETLE ANIYORUM”

Etkinlik öncesi konuşan Irmak Arıcı, çok mutlu ve gururlu olduğunu ifade ederek, “Yer yer duygulanacağız. İbrahim Erkal benim için bir müzisyen olarak gerçekten çok kıymetli. Ailesini tanıma fırsatını bulduğum için çok mutluyum. Kendileri çok kıymetli insanlar. Müzisyen olarak değil, insani duygularıyla da bize her zaman örnek olduğu için kendisini rahmetle anıyorum” şeklinde konuştu.

“KELİMELER YETMEZ”

Etkinlik öncesi konuşan bir başka sanatçı Serkan Kaya, “İbrahim Erkal hepimiz için çok kıymetli bir insandı. Onu her zaman sevgi ve hürmetle anıyoruz ve anmaya da devam edeceğiz. Söylenecek çok şey var ama kelimeler yetmez” açıklamasını yaptı.

“VUR DİBİNE ŞARKISI BİZE KISMET OLDU”

Kafadar grubu üyeleri, “Biz ‘Vur Dibine’ isimli şarkıyı seslendirdik. Zaten birçok şarkısı olduğu gibi o da çok beğendiğimiz bir şarkıydı. Bize kısmet oldu. Şarkılar çok güzel. Geçmişte İbrahim ağabey ile birçok anımız da olmuştu. Çok duygusal ve etkileyici oluyor. Keşke aramızda olsaydı da onunla beraber yapsaydık. O yüzden çok hüzünlü oluyor” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x